Haber

Süleyman Soylu’nun açıklamalarına Meral Akşener’den tepki

Haber: EMRE SERCAN IKE – Kamera: AZİZ METİN TURAN

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener , Kocaeli’de; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bugün sözlerine atıfta bulunarak, “Bugün itibariyle bir yenilik var, insanlar hayvanlar evleniyor. Ben bunu hiç duymadım, bütün işlerde gelinen nokta bu mu, nedir bu duygu, psikoloji? Türkiye’deki bütün psikiyatristler bu arkadaşları muayene etti, “Daha ciddi bir şey var. Onlara göre seçimi kazansaydık darbe yapardık. Şimdi onlar deli. Oylarınızla bu insanları bir an önce emekliye ayıralım, sizi kurtaralım, gümbürtüye gidiyoruz. Son olarak Recep Bey’den inciler. Kılıçdaroğlu ve ben.” Onları Gabar’a, Cudi’ye gömüyor. Buradan sesleniyorum: Recep Bey Abi, Gabar, Cudi’ye şehit olarak gömülmeye hazırım, Manhattan’daki evini, daireni ne yapacaksın? Buradan kazandığın para mı?” söz konusu.

CHP Genel Başkanı ve Millet İttifakı Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bugün Kocaeli’de miting düzenledi. 14 Mayıs seçimleri için hem Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu hem de partisi için birer oy isteyen Akşener, şunları söyledi:

“İLK DEFA BU KADAR ZOR DİLİN VE BU KÖTÜ CÜMLELERİN OLDUĞU BİR SEÇİME GİDİYORUZ”

“DÜNYADA FETÖ’YE EN BÜYÜK ÖDÜLÜ YAPAN ADAM, EN DERİN SAYGILARIMIZI VE SEVGİLERİMİZİ GÖNDEREN ADAMDIR”

“OYLARINIZLA BİR DAKİKA EMEKLİLİĞE GÖNDERELİM, SİZİ KURTARALIM GÜMBURTU’YA GİDİYORUZ”

Habur’da yapılan ihaneti nasıl anlatacağız? Habur’daki rezillikte iki Kürt öğrenci beni arayıp, “Bu teröristler rahatsız olmasın diye Atatürk resmi olan Türk bayrağı çekildi, o çadır mahkemelerde buna karşı çıkın” dediler. O zamanlar MHP’de milletvekiliydim, TBMM Başkanvekiliydim, Oktay Vural’a soru sorun, böyle bir şey var mı, cevap veremediler. Şimdi birileri diyor ki eski başbakan işgal güçlerini yenecek. Seni çırak yapmak için, hırsızlıkların, haksızlıkların üstünü örtmek için yapılan düşmanlıktır. Bir arkadaş daha var, adam takıntılı, erkek erkeğe evlilik. Bugün itibariyle yeni bir şey var, insanlar ve hayvanlar evleniyor. Hiç duymadım, bütün çalışmalarda gelinen nokta bu mu, nedir bu duygu, psikoloji? Türkiye’deki bütün psikiyatristleri bu arkadaşları muayene etmeye çağırıyorum. Daha ciddi bir şey var; Onlara göre seçimi kazansaydık darbe yapardık. Şimdi akılları başlarına geldi. Oylarınızla bir an önce emekli olalım, sizi kurtaralım, gümbürtüye gidiyoruz.

“RECEP BEY ABİ ŞEHİT OLARAK GABAR’A VE CUDİ’YE DEFNEMEYE HAZIRIM, MANHATTAN’DAKİ EV DAİREYİ NE YAPACAKSINIZ?”

İnciler Recep Bey’den. Kılıçdaroğlu ile beni Gabar ve Cudi’ye gömüyor. buradan sesleniyorum; Recep Bey kardeşim Gabar ve Cudi’de şehit olarak gömülmeye hazırım. Buradan kazandığın parayla Manhattan’daki apartman daireni ne yapacaksın? Bize kadınlara sürtük dedi, size genç erkeklere sürtük dedi, doktorla gidin dedi. Kadın cinayetlerini durduracağız söz. Elbette demokrat canım, demokrasi için. Mühendis, mimar, şehir plancısı atamak 50 bin kelime midir? Söz veriyorum, sözü 13’üncü başkandan alın, verdim ve gitti. Adaletin ve yargının bağımsız, korkusuz ve objektif bir yapıya kavuşturulduğu, savcıların sadece cumhuriyet savcısı olduğu, hukukun üstünlüğünün, demokrasinin ve kayırmacılığın ortadan kaldırıldığı, herkesin eşit olduğu bir Türkiye. Son söz olarak; Kemal’e bir oy, Meral’e bir oy.”

NE OLDU?

İçişleri Bakanı ve AKP’nin İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Süleyman Soylu, bugün İstanbul Gaziosmanpaşa’da STK Önderleri ile bir araya geldiği programda, Millet İttifakı’nın 14 Mayıs’ta iktidara gelmesi durumunda eşcinsel evliliklerin yapılacağını, erkeklerin ve hayvanların yaşayabileceğini savundu. evlenmek Soylu dedi ki:

“Tayyip Erdoğan gitsin kim gelsin? Benim ülkemde ben kadınla erkeğin evlenmesini istemem arkadaşım. İstemiyorum +Q diyorlar buna da nikah kıyıyor” hayvan ve insan, yani tamamen Amerika ve Avrupa’nın kontrolü altındadır.”

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu