Ekonomi

Erdoğan ve İlham Aliyev’den TEKNOFEST ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Atatürk Havalimanı’nda düzenlenen TEKNOFEST’i ziyaret ediyor. Erdoğan ve Aliyev, TOGG ile sahaya çıktı.

Kahramanmaraş canlı yayın

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile Atatürk Havalimanı’ndan Kahramanmaraş’ta 24 derslikli Haydar Aliyev İlköğretim Okulu Temel Atma Töreni’ne canlı bağlantıyla katıldı.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Sizleri en kalbi duygularımla ve özlemle selamlıyorum. Maşallah TEKNOFEST bu sene bir başka güzel oluyor. Tüm genç yüreklere selamlarımı gönderiyorum. Bütün genç kardeşlerimi buradan sevgiyle selamlıyorum. Aliyev’e katılımından dolayı özel teşekkürler. Aynı şekilde Libya Başbakanına da teşekkür etmek istiyorum. TEKNOFEST sayesinde kendi alanında bir marka haline gelmiştir. Geçen yıl Bakü’de TEKNOFEST coşkusunu yaşadık. Milli teknoloji hamlemizin somut örneklerinin sergilendiği TEKNOFEST’in hayırlı olmasını dilerim.

Fedakarlıklarından dolayı seni tekrar tebrik ediyorum.

Tüm partner kurumlara teşekkür ederim. Başvuru sayısı her yıl katlanarak artıyor. 2018 yılına 4 bin 33 başvuru ile başladık. Toplam 4 milyon lira ödülle başlayan süreç 44 milyon liraya ulaştı.

6 Şubat depremlerinin ardından milletimizin imdadına yetişen T3 vakfımızı ve Baykar firmamızı tebrik ediyorum. Fedakarlıklarından dolayı seni tekrar tebrik ediyorum. İlham veren kardeşime de ayrıca teşekkür ederim. Azerbaycan halkı dostluğun ve kardeşliğin ne demek olduğunu göstermiştir. Bir siyasetçinin doyum kaynağı, emeklerinin boşa çıkıp çıkmadığını kendi gözleriyle görmektir.

Artık zamanınızın misafiriyiz.

Türkiye’de bir teknoloji ekosistemi oluşturmak için çok çaba harcadık. Burada hayalleri yarım kalmış Vecihi Hürkuşlar var. Burada okuyan, araştıran, kalbi ülkesi ve ülkesi için atan mühendisler ve girişimciler var. Burada rahmetli canım babam Özdemir Bayraktarları var. Bir de varisleri var Canan teyze. Türkiye’de geri kalmışlığın zincirlerini kırdık. Ben de yapabilirim özgüvenini gençlerimize verdik. Türk Yüzyılını inşa edersiniz inşallah. Unutmayın gençler, biz artık sizin zamanınızın misafiriyiz. Tam bağımsızlık hayalini gerçekleştireceksin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu