Haber

İngiltere ayakta! Liverpool takım otobüsüne saldırı

İngiltere Premier Ligi’nin 29. haftasında Manchester City, Liverpool’u 4-1 mağlup etti. Haaland’ın yokluğuna rağmen City, Reds’i rahat bir şekilde geçti ve başkan Arsenal’i takip etmeye devam etti.

DÖNÜŞTE SALDIRI

Liverpool kervanı dönüş yolunda saldırıya uğradı. Manchester City taraftarları otobüse tuğla ve taş fırlattı. Camları kırılan otobüste maddi hasar meydana geldi.

ŞEHİRDEN RANDEVU

Manchester City kulübü olaydan sonra özür diledi. City yaptığı açıklamada, “Bir yerleşim bölgesinde otobüse hatasız bir şekilde bir nesne atıldığını anlıyoruz. Bu tür olaylar kesinlikle kabul edilemez ve sorumluların eylemlerini şiddetle kınıyoruz. Manchester Büyükşehir Polisinin soruşturmasını tam olarak destekleyeceğiz. Bu olaya elimizden gelen her şekilde müdahale ettik.Ayrıca Kulüp bugün maç sırasında şunları söyledi: “Ev sahibi, taraftarlardan uygunsuz tezahüratlar duyunca hayal kırıklığına uğradı. Bu tezahüratların yol açmış olabileceği rastgele bir suçtan dolayı üzgünüz ve bu maçtaki nefret dolu tezahüratları ortadan kaldırmak için her iki kulüpten taraftar kümeleri ve yetkililerle birlikte çalışmaya devam edeceğiz.” İngiliz basını etkinliğe geniş yer ayırdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu