Ekonomi

İlk ikametgahım İstanbul’da çekiliş heyecanı devam ediyor! 3 ilçede kura çekimi yapılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile TOKİ ile birlikte hayata geçirilen İlk Konutum İlk İş Yerim projesinin Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler semtlerinde kura çekimi bugün başlıyor.

Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler ilçeleri için kura çekimi 19 gün sürecek. 19 Nisan’da sona erecek olan TOKİ İstanbul kura çekimi ile 50 bin konutun hak sahipleri belirlenirken, 81 ilde yükselecek 250 bin sosyal konutun tüm hak sahipleri belirlenecek. Kura çekiminin tamamlanması ile birlikte TOKİ sonuçları noter tasdik edilerek e-Devlet’e işlenecektir.

TOKİ İstanbul çekilişinde son etap bugün başlıyor. 28.340 hak sahibi TOKİ Arnavutköy Başakşehir Esenler kurasıyla belirlenecek. Anadolu yakasında 16 Mart’ta TOKİ Tuzla çekilişiyle başlayan TOKİ İstanbul çekilişi, dün çekilen TOKİ Çatalca ve TOKİ Silivri kurasıyla Avrupa yakasına taşındı.

19 GÜN BOYUNCA DEVAM EDECEK!

TOKİ’nin hayata geçirdiği Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut girişimi ‘İlk Evim’ projesinde 50 bin faydalanıcının belirleneceği İstanbul’da 16 Mart’ta başlayan çekilişin ilk etabı tamamlandı. Tuzla’da. Tuzla’da yapılacak 20 bin 920 sosyal konut için kura çekimi 16-29 Mart tarihlerinde noter huzurunda gerçekleştirildi. Asil ve yedek hak sahipleri için Çatalca’da 540, Selimpaşa’da 200’er kişilik kura çekiminin 30 Mart’ta Silivri Alibey Spor Salonu’nda yapıldığı açıklandı.

ÇEKİLİŞ SAAT 10:00’DA YAYINLANACAKTIR

Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler ilçelerinde 28 bin 340 hak sahibi için yapılacak sosyal konut çekilişi, 1-19 Nisan tarihleri ​​arasında Bağcılar Olimpik Spor Merkezi Salonu’nda yapılacak. TOKİ TV ve TOKİ’nin resmi Youtube hesabından da canlı yayınlanacak.

iscehisar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu