Haber

Bursa’da yeğenini çöplükte alıkoyan teyze serbest bırakıldı

Bursa’daki çöp skandalında yeni bir gelişme yaşandı. İki yıl önce çöplükte bakımsız halde bulunan çocuğun halası Kamuran Pınar A. hakim karşısına çıktı. 30 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan teyzenin tahliyesine karar verildi.

30 YILINA KADAR FAZLAHAPİS CEZASI İSTEDİ

10’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki gizlilik kararı nedeniyle basına kapalı olan duruşmaya, “özgürlüğünden yoksun kılma” suçundan 30 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açılan tutuklu sanık Kamuran Pınar A katıldı. , “ihmalkar davranış yoluyla kasten öldürmeye teşebbüs” ve “çocuklara eziyet suçları”. . ve avukatı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı temsilcisi ile çöp evde bulunan çocuğun annesi Yasemin A’nın avukatı katıldı. Tarafların dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti, sanığın adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi. Duruşma 10 Mayıs’a ertelendi.

BURSA’DA ÇÖP EV SKANDALI

Bursa’daki dairesini Kamuran Pınar A’ya (45) kiralayan Aydın S, daha sonra kirasını ödemeyen kadın hakkında dava açtı. Mahkemenin evin tahliyesine karar vermesinin ardından adrese giden icra ekibi, dairenin kapısını çilingir yardımıyla açarak kilidi değiştirdi. Evin kilidini tekrar değiştirerek mahkemenin tahliye kararına uymayan Kamuran Pınar A, polis merkezinde danışılırken, çöplerle dolu evi temizlemesi yönünde ihbarda bulunulan Nilüfer Belediyesi temizlik görevlileri, evde bir ceset buldu. Temmuz 2022’de kilitli bir odada çöplerin arasında sağlık durumunun kötü olduğu tespit edilen 9 yaşındaki erkek çocuk, CMA’yı baygın halde buldu.

Çocuğun annesinin Kamuran Pınar A.’nın ablası Yasemin A. olduğu belirlendi ve çocuk, savcılık kararıyla Antalya’da yaşayan anneye teslim edildi. Daha sonra CMA ve Kamuran Pınar A’nın 16 yaşındaki kızı EZA, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı. CMA, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu