Ekonomi

Borsa İstanbul’da güne temkinli başlayacak ve bu hafta tedbirleri kaldırılacak hisseler

Investing.com – Borsa İstanbulKAP’a yapılan açıklamalarda iki hissenin haftaya tedbirlerle başlayacağı açıklandı.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca uygulamaya konulan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BNTAŞHisseleri bugünkü seans başından 11/03/2024 seans sonuna kadar kredili işlemlere konu edilmeyecektir.

MEGMT Paylarına bugün seans başından itibaren 11/03/2024 tarihli döneme (seans sonuna) kadar brüt uzlaşma uygulanacaktır. Halihazırda ilgili paya uygulanan ve VBTS kapsamında önceki adımlarda tanımlanan kredi işlem yasağı tedbiri de brüt takas tedbiri süresince devam edecek.

Bu hafta tedbirleri kaldırılacak hisse senetleri

14 Şubat Çarşamba günü, DOĞUBHisselerine bir aydır uygulanan kredi işlem yasağı seans sonunda kalkacak.

15 Şubat Perşembe günü, VKINGVe HATEKHisse senetlerine ilişkin kredi işlemlerinin yasaklanmasıyla birlikte AGROTHisselerine uygulanan kredi işlemleri yasağı, brüt takas ve emir paketi önlemleri gün sonunda sona erecek.

16 Şubat Cuma günü, AYÇESpaylarına uygulanan kredi işlem yasağı ve brüt takas tedbiri; SANELKredi işlemlerinin yasaklanması, brüt takas ve sipariş paketi tedbirlerine ilişkin olarak; BAYRAKHisselere uygulanan kredi işlem yasağı, brüt takas, tek fiyat ve emir paketi tedbirleri için bugün son gün olacak.

InvestingPro, borsa bilgileri, adil fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler dahil olmak üzere yatırımlarınızdan yararlanmanıza yardımcı olacak tüm araçlara sahiptir. Katılmak tıklamak .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu