Teknoloji

YouTube’un yeni tasarımı, Premium abonelerine açıldı

Kısa bir süre önce, YouTube’un yeşil ekran arka planları için özel görseller ve videolar oluşturmaya yardımcı olan “Dream Screen” adlı yeni bir üretken yapay zeka özelliğini test ettiği ortaya çıkmıştı. Video yayın platformu aynı zamanda içerik oluşturucuların YouTube Shorts için 30 saniyelik müzikler oluşturmasına imkan tanıyan “Dream Track” adlı bir özelliği de test ediyor.

Bunların yanı sıra YouTube, yepyeni bir masaüstü oynatıcı tasarımını da test ediyor. Ve şimdi, Premium abonelerine yenilenen tasarımı tercih etme seçeneği sunuyor. YouTube Premium aboneleri, platformun ana sayfasında, kullanıcılardan yeniden tasarımla ilgili “Geri Bildirim Paylaşmalarını” isteyen bir mesaj içeren istem görüyor.

YouTube, yeniden tasarımın açıklamasında, gelişmiş bir izleme deneyimi getirirken, aynı zamanda ilgili içeriği bulmayı da kolaylaştırdığını ve yorum erişiminin de iyileştirildiğini söylüyor.

YouTube’un Premium aboneler için sunduğu bu seçenek ve test, 1 Temmuz tarihine kadar sürecek. Geri bildirimlere göre, bu tasarımın herkese sunulup sunulmayacağı ortaya çıkacak.

baykanajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu