Haber

Uluslararası İtfaiyeciler Dünya Şampiyonası İstanbul’da sona erdi

İstanbul’da düzenlenen Uluslararası İtfaiyeciler Dünya Şampiyonası’nın son günü kadınlar ve erkekler motopomp yarışıyla devam etti.

Erkeklerde 18, kadınlarda 9. kez düzenlenen Uluslararası İtfaiyeciler Dünya Şampiyonası’nın son günü Üsküdar Burhan Felek SporKomplekste yapıldı.

Şampiyonaya 22 ülkeden yaklaşık 450 itfaiyeci katıldı.

Renkli görüntülerin ortaya çıktığı motopomp yarışında 6 ülkeden kadın yarışmacılar ve 12 ülkeden erkek yarışmacılar yarıştı.

2 yıldır Kadıköy’de itfaiye eri olarak görev yapan Yeliz Avcı, 3,5 aydır bu yarışa hazırlandıklarını ve 4 kulvardaki yarışlarda birinci olmayı hedeflediklerini belirtti.

Önceki günlerde yapılan ferdi yarışlarda 2 Türkiye rekoru elde eden itfaiye sürücüsü Ceyda Cırık, sürece hazırlanmanın oldukça zor olduğunu ve 1 yıldır çalıştığını belirtti.

Cırık, çabalarının ödüllendirilmesinin mutluluk verici olduğunu belirterek, gelecek yıl düzenlenecek Uluslararası Polis ve İtfaiye Oyunları’na katılmak istediğini söyledi.

Kardeş ülkeye yarışmak için geldiklerini belirten Azerbaycanlı itfaiyeci Fexri Nezerov, 7 yıldır itfaiyecilik yaptığını, 1 yıldır da bu yarışa hazırlandıklarını belirtti.

orhaneli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu