Haber

Trafik kazasında yaralanan oyuncu Sergen Deveci ameliyata alındı

Merzifon’da tiyatro ekibini taşıyan minibüsle kamyonun çarpıştığı kazada yaralanmasının ardından ambulans uçakla İstanbul’a getirilen Sergen Deveci, Şişli’deki özel bir hastanede boyun ve omurgasındaki kırıklar nedeniyle ameliyata alındı.

İstanbul Florence Nightingale Hastanesi Medikal Yöneticisi Uzman Dr. Özgür Şamilgil, hastanın boynunda ve omurgalarındaki kırıklar nedeniyle ameliyat olmasına karar verildiğini kaydetti.

Şamilgil, “Tüm hazırlıkları yapıldı. Kendisini biraz önce ziyaret ettim. Morali gayet yerinde, espriler yapıyor. İyi olacağına inanıyor. Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu Hocamız omurga cerrahisi konusunda zaten isim yapmış birisi. Kendisi birazdan ameliyata alınacak. Umarım ameliyat da başarılı geçecek. Tüm dileklerimiz onun iyileşmesi yönünde.” sözlerini kullandı.

Deveci’nin tedavi ve ameliyat süreci ile ilgili bilgi veren Şamilgil, şunları söyledi:

“Her omurga ameliyatının şahsa özel riskleri vardır. Zira her omurga kırığının da yeri ve boyutları birbirinden farklıdır. Arkadaşımızın öbür hastalıklarının olmaması, yaşının genç olması üzere özellikler bu ameliyat açısından daha düşük risk kılıyor. Olağan her ameliyatın kendine nazaran riskleri vardır. Omurganın içinden geçen sonlar kollara bacaklara ve aşağıya yanlışsız yayılıyorlar. O hudutların ziyan görmemesi için önlemler alınarak gerekli cerrahi müdahale yapılacak.”

Uzman Dr. Şamilgil, şu anki bulguların ameliyat olmadığı takdirde hasar oluşabileceğini gösterdiğini belirterek, ameliyat sonrası bu hasar riskinin ortadan kaldırılmasını hedeflediklerini vurguladı..

Şamilgil, “Bunun için bir yüzde vermek, ‘bu ameliyat yüzde 100 başarılı olacaktır’ demek mümkün değil lakin en yeterli yerde, en emin ellerde bu ameliyatın riski öbür hastanelere nazaran biraz daha düşüktür. Ameliyat başarılı geçtiği takdirde bir haftaya kadar güzelleşip konutuna taburcu olabileceğini düşünüyoruz.” dedi.???????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu