Haber

Süleyman Bülbül: Aydın’da Öğretmenler Günü Programına Zorla Götürülen Öğrencilerden 10 TL Yol Parası Alındı

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, 24 Kasım Öğretmenler Günü hasebiyle Aydın’da düzenlenen programa öğrencilerin zorla götürüldüğünü ve öğrencilerden 10’ar TL yol parası alındığı öne sürdü. Bülbül, Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e, “Öğrencileri zorla programa götüren ve 10 TL yol parası alan idareciler ve öğretmenler hakkında işlem yapılacak mıdır? Öğrencilerden alınan 10 TL geri iade edilecek midir” diye sordu.

Süleyman Bülbül, TBMM Genel Kurulu’nda dün yaptığı konuşmada, 24 Kasım Öğretmenler Günü hasebiyle Aydın’daki Adnan Menderes Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezi’nde program düzenlendiğini, Aydın Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş’un ‘Bu salonu doldurun’ talimatı üzerine öğrencilerin zorla salona götürüldüğü ve kendilerinden 10’ar TL yol parası alındığını argüman etti. Bülbül, şunları söyledi:

“Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür jenerasyonlar yetiştirmek için uğraş eden tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

Aydın’da, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Adnan Menderes Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezi salonunda program düzenlenmiştir. Düzenlenen bu programa katılan Aydın Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş ‘Bu salonu doldurun’ diye talimat vermiş ve bunun üzerine yaklaşık 20 otobüs öğrenci zorla programa götürülmüş, üstelik zorla programa götürdükleri öğrencilerden de 10 lira yol parası alınmıştır.

Öğrencilerimiz, sizin dolgu materyaliniz değildir. Öğrencilerimizi kirli hesaplarınıza, uydurma kurnazlıklarınıza alet edemezsiniz. Bu skandal olayın savunulacak hiçbir yanı yoktur. Buradan Ulusal Eğitim Bakanı’na da sesleniyorum. Hala görevinde olan İl Milli Eğitim Müdürü hakkında acilen işlem yapılmalıdır. Öğrencileri zorla programa götüren ve 10 TL yol parası alan idareciler ve öğretmenler hakkında işlem yapılacak mıdır? Öğrencilerden alınan 10 TL geri iade edilecek midir.”

Süleyman Bülbül, konuyla ilgili, Bakan Mahmut Özer’in yanıtlaması istemiyle TBMM’ye soru önergesi de verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu