Haber

Saadet Partili Karaduman: “Bütçede milletimize hayır getirecek kısım yok”

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, 2023 bütçesinin millete hayır getirecek tarafı olmadığını iddia etti.

Karaduman, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmeye başlanan 2023 bütçesi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Milletin siyasetin pahalılığından, yoksulluğundan, işsizliğinden, refah ve satın alma gücünün düşüklüğünden, hukuksuzluktan, yıkıcı ve ötekileştirici siyaset tarzından çok şikayet ettiğini savunan Karaduman, halkın Türkiye’yi kucaklayan bir siyasi anlayış ve “şahsi bir dış politika” istediğini söyledi. Milleti hor görmek yerine milleti

Karaduman, 20 yıldır ülkeyi yönetenlerin Türkiye’yi borç tuzağına sürüklediğini, vatandaşları bankalara köleleştirdiğini, milletin haklarını faiz lobilerine devrettiğini iddia etti.

Önümüzdeki yıl bütçe açığının 659 milyar lira olarak öngörüldüğünü ifade eden Karaduman, “Bu bütçede faiz lobilerine, rantiyelere, dış güçlere, müteahhitlere kaynak var ama ne yazık ki yatırıma, üretime, üretime kaynak yok. istihdam ve kalkınma… ‘Eğitime para ayırdık’ demek ne kadar gerçekçi? değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu