Ekonomi

Orhan Aydın: “Tüm İşletmeler Yerel Ödeme Sistemi Troy’a Geçmeli”

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Başkanı Orhan Aydın, TROY ödeme sisteminin kullanımının yaygınlaştırılması gerektiğine değindi. Orhan Aydın şu açıklamayı yaptı:

“Gazze’deki katliamlar ülke olarak hassasiyet yarattı. Gelişmiş ve medeni dediğimiz ülkelerin İsrail’in yaptığı bu katliama nasıl sessiz kaldıklarını, hatta destek vermek için koştuklarını gördük. Bu nedenle artık olaylara ve gelişmelere daha dikkatli bakmamız gerekiyor. gözler çok farklı.Vicdanlı insanların verdiği bir karar.Bir hassasiyet olduğu ortada.Bizim görevimiz bu duyarlılığı geliştirip katili durdurmak olmalı.Bunu her alana taşımalıyız.

Özellikle ekonomi büyük önem taşıyor. ASKON olarak tüm şirket çalışanlarımızın ve kurumsal şirket çalışanlarımızın maaş ve kredi kartlarını Troy’a çeviriyoruz. Bu nedenle iş dünyasına da bir çağrıda bulunuyoruz. Yerli ve milli ödeme sistemi Troy’a geçmelerini ve yurt dışı ödeme sistemlerini terk etmelerini öneriyoruz. Gün katliama dur deme günüdür, gün harekete geçme günüdür. “Tüm iş dünyamızı bu davete destek vermeye davet ediyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu