Ekonomi

NICE hisseleri 1. çeyrek kazançlarına rağmen %7 düştü

HOBOKEN, N.J. – NICE Ltd. (NASDAQ: NICE) ilk çeyrek sonuçlarıyla yıla sağlam bir başlangıç yaptı ve düzeltilmiş hisse başına kazanç (EPS) ve gelir için analist tahminlerini aştı. NICE hisseleri piyasa öncesi işlemlerde %7 düştü.

Şirket, 31 Mart 2024’te sona eren çeyrek için 2,45 dolarlık analist konsensüsünden 0,13 dolar daha yüksek olan 2,58 dolarlık düzeltilmiş EPS açıkladı. Gelirler de sağlıklı bir artış göstererek 655,4 milyon $ beklentisine karşılık 659,3 milyon $ olarak gerçekleşti.

Şirket, geçen yılın aynı çeyreğine kıyasla toplam gelirde %15’lik bir artış yaşarken, bulut geliri %27’lik önemli bir artış gösterdi. Bu büyüme, NICE’ın dijital ve yapay zeka tekliflerine yönelik güçlü talebe bağlandı. Ayrıca şirket, işletme nakit akışında yıldan yıla (YoY) %30’luk bir artış kaydederek 254 milyon dolar gibi rekor bir seviyeye ulaştığını bildirdi.

İleriye dönük olarak, NICE 2024 yılının ikinci çeyreği için düzeltilmiş EPS’nin 2,53 ila 2,63 dolar arasında olmasını bekliyor. İkinci çeyrek için gelir beklentisinin 657 milyon ila 667 milyon dolar aralığında olması ve orta noktanın 665,8 milyon dolarlık konsensüs tahmininin altında kalması öngörülüyor.

NICE, 2024 yılının tamamı için düzeltilmiş EPS’nin 10,53 ila 10,73 dolar arasında değişeceğini ve 10,45 dolarlık konsensüsün üzerinde olacağını öngörüyor. Şirketin yıl için gelir tahmini 2,715 milyar dolar ile 2,735 milyar dolar arasında belirlenerek, 2,723 milyar dolarlık analist konsensüsüne yakın bir şekilde uyum gösteriyor.

NICE CEO’su Barak Eilam sonuçlarla ilgili olarak şunları söyledi: “%15’lik toplam gelir artışımız, dijital ve yapay zeka tekliflerimize olan taleple desteklenen %27’lik gelir artışıyla bir kez daha buluttaki mükemmel uygulamadan kaynaklandı.” Ayrıca şirketin artan kârlılığını ve rekor düzeydeki işletme nakit akışını da pozitif ivmelerinin kanıtı olarak vurguladı.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

sarioglanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu