Haber

Nazi sembollü kokain ele geçirildi: 3 milyon dolar değerinde

Peru’nun kuzeyinde, üzerinde Nazi Almanyası’nın gamalı haç sembolleri bulunan ve Nazi Almanyası lideri Adolf Hitler’in soyadını taşıyan 58 kilogram kokain ele geçirildi. Uyuşturucunun Belçika’ya gönderilmek üzere limana getirildiğini anlattı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Peru polisi, Reuters haber ajansının haberine göre, olayın Nazi gruplarıyla teması olup olmadığını araştırdıklarını, bu konuda Peru’da bilinen bir kümelenmenin bulunmadığını, sembolün en çok görüldüğünü söyledi. muhtemelen “tarzı için kullanılıyor”.

60 MİLYON TÜRK LİRASI DEĞERİ

Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, yaklaşık 58 kilo ağırlığındaki 50 paket halindeki kokainin piyasa değerinin 3 milyon ABD doları yani yaklaşık 60 milyon TL olduğu tahmin ediliyor. Soğutma sistemli bir kapta bulunan uyuşturucuyla ilgili açıklama yapan emniyet müdürü Luis Bolanos, ilacın Belçika’ya gönderildikten sonra Belçika, Hollanda, Fransa ve İspanya’ya dağıtılabileceğini söyledi.

İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra binlerce üst düzey Nazi subayı ve yetkilisi Güney Amerika’ya kaçtı. Son dönemde Belçika gibi Avrupa ülkelerinde neo-Nazi grupların olduğu biliniyor. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu