Haber

Mersin’de tedavisi tamamlanan 330 depremzede tarımsal araştırma enstitüsünün sosyal tesislerinde ağırlanıyor

Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen depremlerde yaralanan ve Mersin’in Erdemli ilçesindeki devlet hastanesinde tedavilerini tamamladıktan sonra taburcu edilen mağdurlar, misafirhaneye yerleştirildi.

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü’ne bağlı Alata Bahçe Bitkileri Araştırma Enstitüsü’nün sosyal tesislerinde barınan 330 kişinin tüm ihtiyaçları karşılanıyor.

Depremzedelerden Mehmet Atlı, Hatay’ın Kırıkhan ilçesindeki evinin depremde yıkıldığını ve çok sayıda yakınını kaybettiğini söyledi.

Evinin enkazında yaralanarak Faziletli Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındığını belirten Atlı, “Devlet bizi yeşilliklerle çevrili, denizle çevrili tesise yerleştirdi. Allah devletimize zarar vermesin. Sıcak bir yuvadayız ve çok rahatız. Doktorlar sürekli gelip sağlık kontrolleri yapıyor ve kronik hastalığı olanlara ilaç veriyor.” dedi.

Antakya ilçesinden gelen Ali Özkan da kaldıkları tesiste tüm ihtiyaçlarının karşılandığını ve herhangi bir ağrı çekmediklerini ifade etti.

Süha Akyol, Hatay’ın Samandağ ilçesinde meydana gelen depremde yakınlarını kaybettiğini, kendisinin ve kızının evlerinin yıkıldığını bildirdi.

Tesiste çalışan gönüllülerden Halime Yılmaz, depremin olduğu ilk günden bu yana depremzedelere yardım için çalıştığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu