Haber

Lüleburgaz Belediyesi, Tarım Arazilerinde Kaçak Parsellere Karşı Havadan Denetim Yaptı

Lüleburgaz Belediye, “Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı” yasasına aykırı olarak, tarımsal niteliklerini bozan ve tarım arazilerine çakıl dökerek parselleyen kişi veya kişileri tespit etmek için havadan denetimler yapıyor. Belirlenen kişiler hakkında Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından idari yaptırımlar uygulanır.

Lüleburgaz Belediye, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler sonrası ortaya çıkan ve tarım alanlarını yasa dışı olarak bölen emlakçılar hakkında işlem yaptı. Bu doğrultuda İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Ruhsat ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Lüleburgaz ilçesi uçlarındaki tarım arazilerini havadan denetlemeye başladı. Ekiplerin drone ile yaptığı kontrollerde parsellendiği belirlenen tarım arazileri, yazılı dilekçe ile Tarım ve Orman Bakanlığı’na bildirilirken, arazi sahiplerine arazi sahiplerine idari yaptırımlar uygulanmaya başlandı. Bakanlık.

TARLAYA YOL AÇTILAR

Müdürlük ekiplerince drone ile yapılan incelemeler sonucunda, Dere Mahallesi uçlarında bulunan tarım arazisine beton işaretleme direkleri dikildiği ve toprak yol yapıldığı ortaya çıktı. Söz konusu taşınmazlarda tarım arazilerinin tarımsal kalitesini bozacak davranışlarda bulunanlar hakkında 5403 sayılı “Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı” Kanunu çerçevesinde işletme para cezası uygulanmaktadır.

Kaynak: ANKA / Emlak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu