Haber

Kayseri Kocasinan depremzedelerin yanında

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Türkiye’nin büyük ve güçlü bir devlet olduğunu ve bu zor günleri hep birlikte atlatacaklarını belirterek, “Türkiye’de portatif mutfak, portatif yatakhane, temizlik ve iş makinaları gibi her alanda takviye yaparken. Afet bölgelerinde Kayseri’ye de destek veriyorlar” dedi. Türkiye’ye gelen depremzedelerin gıda ve çeşitli ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirtti.

Önder Çolakbayrakdar, Hatay’da geçtiğimiz günlerde meydana gelen deprem nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır dileyerek; “Tüm gücümüzle depremzedelerin yanındayız. Yaraları olabildiğince çabuk iyileştirmek için çok çalışıyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi Türkiye’nin en büyük gücü birlik, beraberlik ve kardeşliğidir. Bu zor günleri hep birlikte daha da güçlenerek aşacağımıza tüm kalbimle inanıyorum. Depremzedelerimize en iyisini sunmak ve yaralarına bir nebze olsun merhem olmak için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Kocasinan Belediyesi olarak sallantı bölgesinde konteynerler, portatif mutfaklar, portatif yatakhaneler, sıhhi tesisat ve iş makinaları gibi ihtiyaç olan her alanda var gücümüzle çalışıyoruz. Özellikle deprem bölgelerinden Kayseri’ye tahliye edilerek devlet yurtları, misafirhaneler ve yurtlara yerleştirilen depremzedeler için Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü gruplarımız 24 saat gıda ve çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Halk Pazarımız tamamen depremzedelere hizmet vermeye başlamıştır. Kocasinan Akademi yine deprem bölgesindeki vatandaşlara ulaştırılmak üzere gönüllü kursiyerlerin kışlık kıyafetlerini dikiyor. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim bir daha böyle acılar yaşatmasın” dedi.

Başkan Çolakbayrakdar, millet olarak birlik ve beraberlik içinde bu feci günleri geride bırakacaklarını sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu