Ekonomi

Kasım İndirimleriyle Artan E-Ticaret Alışverişlerine ve Kargo Yoğunluğuna Kargopark Dopingi

KASIM AYINDA ARTAN E-TİCARET ALIŞVERİŞLERİ KARGO HACMİNİ 50 BÜYÜTECEK

Kasım ayında yapılan büyük indirimlerle birlikte e-ticaret alışverişlerinde 50’ye yakın artış gözlemleneceği öngörülüyor. Bu artış, her yıl kargo bölümünde büyük bir yoğunluk yaratarak gönderimlerin teslimat ve iade süreçlerinin uzamasına neden oluyor. “Kargon her an burada!” misyonuyla kesimin tüm paydaşları için daha özgür bir dünya yaratmayı amaçlayan akıllı kargo dolabı Kargopark’ın CEO’su Erdal Özkan, vakitten ve yerden bağımsız sundukları özgür ve temassız teslimat imkanının kasım boyunca yaşanacak kargo yoğunluğunu önemli ölçüde azaltarak hem e-ticaret sitelerinin hem de kargo şirketlerinin işini kolaylaştıracağını söylüyor.

Her yıl kasım ayı indirimlerinin başlamasıyla birlikte artan e-ticaret alışverişleri, ay boyunca önemli bir kargo yoğunluğu yaşanmasına neden oluyor. 11.11 Bekarlar Günü, 25 Kasım Efsane Cuma ve 28 Kasım Siber Pazartesi indirimleri kasım ayında e-ticaret hacminin 50 oranında artmasına ve böylelikle kargo süreçlerinde pek çok aksama yaşanmasına yol açıyor. Akıllı kargo dolabı Kargopark’ın CEO’su Erdal Özkan, tüm e-ticaret ve kargo firmalarıyla entegrasyon sayesinde online alışverişte teslimat adresi olarak kendisine en uygun Kargopark’ı seçen tüketicilerin kargolarını 7/24 teslim alabileceklerini belirtiyor. Metro durakları, akaryakıt istasyonları, zincir marketler ve toplu ömür alanlarında yer alan Kargopark dolapları, kasım ayında artan kargo yoğunluğunu önemli ölçüde azaltarak hem e-ticaret sitelerinin hem de kargo şirketlerinin işini kolaylaştırıyor ve tüketicilerin siparişlerine daha kısa müddette ulaşmasını sağlıyor.

Tüketiciler Günün Her Saati Kargolarını Teslim Alabilecek

Kasım ayına özel indirim günleri perakende ve e-ticaret dalında önemli bir hareketliliğe sebep oluyor. Büyük indirimlerin ayı olan Kasım ayında hem online hem de fizikî alışverişin artmasına bağlı olarak bölümde büyük bir yoğunluk yaşanıyor. Kasım ayı boyunca en büyük satın alımlar ise giysi ve elektronikte gerçekleşiyor. Vakitten ve yerden bağımsız sundukları özgür ve temassız teslimat imkanıyla Kargopark, kullanıcılarına 7/24 teslimat anlayışıyla büyük kolaylık sağlıyor. Artan e-ticaret hacmi, siparişlerin vaktinde teslim edilmemesi yahut konutta bulunmadığında siparişin alınmaması üzere problemleri doğuruyor. Senkron Tech tarafından geliştirilen akıllı kargo dolabı Kargopark, bu tıp aksamaların büyük oranda önüne geçiyor. O denli ki tüketiciler, güvenlik kameralarıyla izlenen Kargopark istasyonlarındaki kargolarını, tek kullanımlık şifrelerini kullanarak ya da taşınabilir uygulama vasıtasıyla günün her saatinde çarçabuk teslim alabiliyorlar.

Kargopark, E-Ticaret ve Kargo Dalının İşini Hafifletecek

Market alışverişlerinin, fatura ödemenin, para transferlerinin ve öbür tüm gereksinimlerin süratle dijital ortamlara taşındığı bir dünyada tüketicilerin tek bir tıkla sipariş ettikleri eserlere tıpkı sürat ve çarçabuk ulaşmak istediğini vurgulayan Kargopark CEO’su Erdal Özkan, “Geçtiğimiz günlerde 1,5 milyon teslimata ulaşan ve sektördeki oyunun kurallarını değiştiren kargo dolabı Kargopark ile tüm paydaşlarımızı kargo problemlerinden ve karmaşasından kurtarma hedefiyle hareket ediyoruz. İnovatif teslimat sistemimizle e-ticaret ve perakende sektöründe büyük bir hareketlilik yaşanan kasım ayında da sektördeki iş ortaklarımızın yükünü hafifletirken, tüketicilerin de siparişlerine daha teslim edilmesini hedefliyoruz.” tabirlerinde bulunuyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu