Haber

İrtibat Bürosundan ‘kuduz’ iddialarına yanıt!

Türkiye, Yüzyılın Felaketi’nin yaralarını sarmak için çaresizce mücadelesini sürdürüyor. Deprem üzerinden algı oluşturmaya çalışanlar, başta sosyal medya olmak üzere yalan haberlerle vatandaşları kandırmaya çalışıyor.

Son olarak, provokatörler, “Diyarbakır’da çadır kentte uyuz salgını başladı” iddiayı gündeme getirdi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi bu iddiayı yalanlayan bir açıklamayı kamuoyu ile paylaştı.

“KONFEKSİYON HASTALIĞI SÖZ KONUSU DEĞİL”

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamada, “Afet bölgesinde toplu yaşam alanlarında kalan vatandaşlarımıza düzenli olarak sağlık taramaları yapılıyor. Ayrıca Birinci Basamak Poliklinik Hizmeti, Psikososyal Destek Hizmeti, Aşı ve Takip Hizmetleri de veriliyor. Uyuz başta olmak üzere her türlü bulaşıcı salgın hastalık, söz konusu değildir.

GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR

Çadır kentlerde ve diğer toplu yaşam alanlarında bulaşıcı hastalık teşhisi konulan hastalar nadiren bulunsa da bu hastalar acilen Valilik tarafından tahsis edilen izolasyon alanlarında izole ediliyor. ‘Diyarbakır’da çadır kentte uyuz salgını başladı’ iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır. “söylendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu