Haber

İmamoğlu: Sesim kısık ama merak etmeyin sesimi kimse alçaltamaz

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çanakkale’nin Biga ilçesinde halka seslendi. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere ilişkin açıklama yapan İmamoğlu, “Bu büyük millet demokrasiye susamış, artık yargı bağımsızlığının ortadan kalktığı ortamdan kurtulmak istiyor. 5 yıl karar vereceksiniz. Ekonomideki değersiz insanlardan kurtulmaya karar vereceksiniz.”

“Sesim kısık ama bugün düzelir merak etme. Sesimi kimse alçaltamaz” diyen İmamoğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar:

MİLLETLE YOKSULLUKLA MÜCADELEMİZ: Türkiye bir kez daha ‘seçimi kazanalım, sonra yönetimi görüşürüz’ anlayışını milletin ikametgahına göndereceğiz. Kimseyle kavgamız yok. Millet İttifakı olarak ülke yönetiminde dengeli, ileri görüşlü bir ekonomi anlayışının gelmesini istiyoruz. Siyasette bulunma nedenimiz ekonomiyi ayağa kaldırmak, akılcı politikalarla geleceğimizi güvence altına almak, çocuklarımızın ve gençlerimizin umutsuzluğunu ortadan kaldırmaktır. Bizim mücadelemiz bu millette görülen yoksullukladır. Milleti ezen enflasyonla, işsizlikle, hayat pahalılığının yüksekliğiyle, milleti ezen israfla… Milletin parasını kendi malı gibi görüp aceleyle harcayanlardan sizleri kurtaracağız. Türkiye’nin çözülemeyecek sorunu yoktur. Türkiye’nin her sorununu çözeceğiz. Yapacağımız tek şey yetkin bir yönetimi göreve getirmek. Biz buna hazırız. Ülkeye barış getireceğiz. 86 milyon kişiye hizmet vereceğiz.

ONLAR YALANCI PEHLIVAN: Herkes patates-soğan fiyatını düşünmeden bakkala, pazara gidecek. Vatandaşın sofrasında et, süt ve peynir olacak. Öğrencilerimiz üniversiteye gittiğinde ne burs sorunu ne de yurt sorunu olmayacak. Okulda ücretsiz öğle yemeği olacak. Bu milletin parası millete yeter. Siz bu milletin parasını çarçur etmeyin. Bugün önümüze çıkacaklar, meydan okumaya çalışacaklar, dünyaya da meydan okuyacaklar veya ‘hey hey ey’ diye bağıracaklar. Bu çok fazla değil. Bu bir meydan okuma değil. 21 yıllık yönetim, bugün bize gelip de hala ‘olur’ diyenler kim biliyor musunuz? Sahte güreşçilerdir. Bigali gerçek güreşçinin kim olduğunu biliyor. Bigali, pehlivanı gözlerinden tanır.

DEVLET VATANDAŞINA BAKMAZ: Birlikte kazanacağız. Kazandıklarımızı bu milletle paylaşacağız, bölüşeceğiz. Halkla konuşurken asla o partidensin, sen o partidensin demeyeceğiz. Devlet millete fırça atmaz. Sesim kısık ama bugün düzelecek merak etme. Sesimi kimse alçaltamaz. Ben buraya milletin sesi olmaya geldim, gelmeye de devam edeceğim. Göreceksiniz, ‘Biz ne zengin bir milletiz de bizi bundan mahrum edip bir avuç insana bölüştürdüler’ diyeceksiniz. Bu ülke adaletle, liyakatle, zenginlikle buluşacak. Bu ülkenin nimetleri size açılıyor, ayın 15’inde o kapı size açılıyor. Devlet gücünü halkına göstermez, devlet vatandaşına küstahça konuşmaz. Devlet vatandaşına tepeden bakmaz. Devlet çocuklarına bir anne gibi, bir baba gibi, Mustafa Kemal Atatürk gibi sahip çıkar. (HABER MERKEZİ)

kavaklidere-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu