Yaşam

İddia: Taylor Swift hayranlarına yer açmak için evsizler şehir dışına gönderiliyor

“Yılın Kişisi” seçilen ve müzik kariyeri boyunca aldığı ödüllerle tarihe geçen şarkıcı Taylor Swift, bilet satış rekoru kıran Eras adlı dünya turnesine İskoçya’da devam edecek.

BBC’nin haberine göre, Taylor Swift’in şehirde vereceği konser öncesinde, turistlere yer açmak için çok sayıda evsiz Edinburgh dışına gönderildi. Shelter Scotland adlı yardım kuruluşu, desteklediği birçok evsizin, kalacak yer sıkıntısı nedeniyle taksiyle farklı şehirlere ve hatta bir kişiye Newcastle kadar uzak bir yerde geçici konaklama teklif edildiğini açıkladı.

‘EVSİZLER, KONAKLAMA SIKINTISI NEDENİYLE ŞEHİR DIŞINA GÖNDERİLİYOR’ İDDİASI

Evsizlerin turistlerle “doğrudan rekabet halinde” olmasının “açık bir adaletsizlik” olduğunu vurgulayan yardım kuruluşu, Edinburgh’da evsiz ilan edilen ve genellikle otel gibi geçici konaklama teklif edilen kişilerin, konserden kaynaklanan ciddi konaklama sıkıntısı nedeniyle şehir dışına gönderildiğini söyledi.

Evsizlerin halihazırda kaldıkları yerden çıkarıldığına dair bir kanıt yok. Edinburgh Şehir Meclisi, “uygun, alternatif konaklama yeri” bulmak için çalıştıklarını açıkladı.

OTELLERİN KAPASİTESİ DOLDU

Taylor Swift, 7-9 Haziran tarihleri ​​arasında Edinburgh’un Murrayfield stadyumunda üç gece konser verecek. Yüz binlerce Swift hayranının şehre gelmesi bekleniyor. Otellerin kapasitesinin şimdiden dolduğu belirtildi.

İskoçya’da evsiz ilan edilen kişilere acil geçici konaklama olanağı sunulması yasal bir zorunluluk ve otel de konaklama seçenekleri arasında yer alıyor.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu