Haber

Geleceğin sporcuları okul sporlarıyla yetişiyor

Son yıllarda spor okullarının yanı sıra diğer okullarda da spora verilen önemin artmasıyla birlikte, yeni şampiyonluklar ve başarılar elde etmek hedefiyle birçok branşta genç sporcular yetiştiriliyor.

Bakan Bak okullar arası voleybol finalini izledi

Osman Aşkın Bak, Okul Sporları Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası final maçını izledi.

tarafından düzenlenen Okul Sporları Voleybol Gençler Türkiye Şampiyonası’nın final maçları İzmit Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda oynandı.

Genç kızlar final maçında Özel Kemerburgaz Okyanus Anadolu Lisesi ile Özel Acıbadem Bilim Tabiat Anadolu Lisesi yarıştı.

Bakan Bak’ın da izlediği karşılaşmayı Özel Acıbadem Bilim Doğa Anadolu Lisesi 3-0 kazandı.

“Yatırımlarımızla salon sporlarında büyük başarılara imza attık”

Bakan Bak, Türkiye’nin özellikle salon sporlarında büyük başarılar elde etmeye başladığını belirterek, şöyle konuştu: “Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Türkiye’de modern tesisler, stadyumlar ve spor salonlarına yapılan yatırımlar çok güzel sonuçlar verdi.”söz konusu.

“Net’in Sultanlarının küçük kardeşleri”

Gençlik ve Spor Bakanı Bak, özellikle voleybolda başarılı bir başlangıcın temellerini her zaman birlikte gördüklerini belirterek, şampiyon olan ve şampiyonaya katılan tüm liseleri, takımları, sporcuları, öğretmenleri ve ailelerini tebrik etti.

Bak, “Filenin Sultanları”nın 2023 yılında katıldıkları tüm turnuvalarda birinci olduklarını, olimpiyatlarda da kendilerinden şampiyonluk ve madalya beklediklerini ifade etti. “Onları alkışlıyoruz. Netin Sultanlarının küçük kardeşleri de burada çok güzel mücadele ettiler.”dedi.

Bakan Bak, şampiyon olan Özel Acıbadem Bilim Doğa Anadolu Lisesi’ni, ikinci olan Özel Kemerburgaz Okyanus Anadolu Lisesi’ni ve erkekler kategorisinde birinci olan Ankara TVF Spor Lisesi’ni tebrik etti.

“Çocuklarımızın başarısı bizi gururlandırıyor”

Türkiye’nin özellikle salon sporlarında büyük başarılar elde etmeye başladığını vurgulayan Bak, şöyle devam etti:

Büyük ve modern tesisler inşa edildi. Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Türkiye’de modern tesisler, stadyumlar ve spor salonlarına yapılan yatırımlar çok güzel sonuçlar verdi. Bunun devam etmesini bekliyoruz. Biz onlara güveniyoruz, onlara inanıyoruz. Çocuklarımızın maçlardaki başarıları bizi gururlandırıyor. Amacımız; Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı olarak sporun tabana yayılması için çabalıyoruz. Okullarda yetenek taraması yapıyoruz; Sporcularımızı ve çocuklarımızı en az 2 branşa yönlendiriyoruz. Yapılan testler sonucunda performanslarına göre rehberlik sağlıyoruz.

“Sporda yeni başarıları birlikte alkışlayacağız”

Bakın, geleceğin şampiyonlarının, geleceğin sporcularının burada yetiştiğini belirterek,

Okullara destek veriyoruz. Sayın Milli Eğitim Bakanımızla da görüştük. Bu sene maçların arttırılmasını istiyoruz. Daha fazla maçın yapılmasını istiyoruz. Bir kez daha bu nesile başarılar diliyorum. Spordaki yeni başarıları her zaman birlikte alkışlayacağız. İnşallah buradaki kız ve erkek çocuklarımız olimpiyatlarda, Avrupa ve dünya şampiyonalarında ülkemizi temsil edecekler. Biz onlara inanıyoruz. Temelden çok güçlü bir nesil geliyor. Voleybolda zirveye giden bir voleybol ülkesi var.

dedi.

Bak, spora verdiği destekten dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. “Güçlü spor ülkesi Türkiye geliyor, güçlü voleybol ülkesi Türkiye geliyor. Gelecek burada. Onları yürekten alkışlıyorum.”İfadelerini kullandı.

Bakan Bak, konuşmasının ardından şampiyon takımlara kupalarını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu