Haber

Geçirdiği trafik kazasıyla herkesi korkutan Sergen Deveci, Catharsis’te olayın anını ve sonrasını anlattı!

Melis İşiten ve Ceyhun Fersoy’la birlikte rol aldığı Baş Belası adlı tiyatro gösterisinin turnesi için geçen yıl kasım ayında Çorum’dan Samsun’a yola çıkan Sergen Deveci, Amasya’da geçirdiği trafik kazasında ağır yaralandı. Uzun tedavi süreci ve geçirdiği ağır ameliyatlar sonucunda sağlığına kavuşmaya çalışan Sergen Deveci, Bana’da yayınlanan Katarsis programında Gökhan Çınar’ın sunumuyla kaza anını ve sonrasında yaşananları anlattı. Nazaran TV.

Sergen Deveci, Melis İşiten ve Ceyhun Fersoy, rol aldıkları Baş Sorun adlı tiyatro turnesi için Çorum’dan Samsun’a giderken Amasya’da trafik kazası geçirdi.

Özgür Karataş, Tolga Güleryüz ve Burak Topçu’nun hayatını kaybettiği kazada komedyen ve oyuncu Sergen Deveci ağır yaralandı.

Kazada ağır yaralanan Sergen Deveci, ambulans uçakla İstanbul’a gönderildi. Ağır ameliyatlar ve ağır bir tedavi süreci geçiren Sergen Deveci artık eski sağlığına kavuştu diyebiliriz!

O dönemde felçli olduğu söylenen ve durumu kritik olduğu için uyutulan Sergen Deveci, bu zorlu süreci atlattı. Tekerlekli sandalyeyle taburcu olan Deveci, Katarsis programında o anları anlattı.

“Tur bitti, dönüyorduk. Zaten hepimiz yorgunduk. Arabada uyuyordum, uyandığımda kaza yapmıştık. Hepimiz yerde yatıyorduk, ‘Ne oldu’ diye birbirimize soruyorduk. buna ne oldu?’, ‘Buna ne oldu?’ “‘Gitti’ dediler.”

Sergen Deveci, gözlerinde yaşlar, boğazında düğümlenen sözlerle zorla da olsa şunları söyledi: “Kötü bir gündü. Bizim için her zaman kötü bir gün olarak kalacak.” Şunu söyleyebilirdi…

“Keşke biraz daha sakin olabilseydim. Ama daha önce yaşadığım bir şey değil, ne yapacağımı bilemedim. Çok hayati bir darbe aldım. Ambulanstan sürekli kortizon verdiler, bilmiyorum.” Hiçbir şey hatırlamıyorum.”

“Hatırladığım tek şey Samsun’daki hastanede beni travma sedyesine yatırıp bağladılar. O anda sırtım çok kaşınıyordu. Hemşireye ‘Sırtım çok kaşınıyor, yapabilir miyim’ diye sordum. onu çiz?’ ‘Mümkün değil’ dedim. ‘O zaman kaşıyacaksın’ dedim. ‘Mümkün değil, seni taşıyamayız’ dediler. İşte o zaman ‘Neler oluyor?’ dedim. Söyledim.”

“Bir gün uyandığımda her şey, bütün ameliyatlar bitmişti ve hâlâ nerede kırıldığımı bilmiyordum. İnternetten felç geçirdiğimi öğrendim. Ayağımın uyuştuğunu sandım. diye sordum. ‘Ne tür bir felç?’ Söyledim…”

“Bana ‘Sen felçlisin, her şeye hazırlıklı ol. Bir daha yürüyemeyeceksin’ dediler. İnsan oturduğu yerden kalkıp lavaboya gittiğinde ‘Vay be, olasılıklara bak’ demeye başladım.”

Tekrar ayağa kalkabilmek için çok çabaladığını söyleyen Sergen Deveci, “Bana ödev verirlerdi, geceleri uyumadan yapardım. Dönmeye çalışırdım, tutunarak yürümeye çalışırdım. hemşireler ‘Bütün gece seni izledik’ derdi. Çok uğraştım. Her şey bir anda geri geldi.” söz konusu.

Sergen Deveci de bu süreci, yaşadığı acıları ve kayıplar sonrasında hissettiği duyguları biraz mizahla baş etmeye çalıştığını belirtti…

Bu durum karşısında kendisini eleştirenlere de tepki gösterdi… Özellikle paylaşımlarından sonra kendi kendine ‘Allah sana ders vermedi mi?’ diye sordu. Kullanıcının mesajının kendisini çok rahatsız ettiğini belirtti…

Sergen Deveci’nin, kaybettiği arkadaşı Tolga’ya bir şey söylemeye hakkı olsaydı ne söyleyeceği sorulduğunda boğazı düğümlendi. Zor günler geçiren Deveci, “Sanırım Tolga’yla her şeyi konuştuk. Artık ‘Bu benim son anlarım olabilir’ düşüncesini benimsemeliler” demekle yetindi.

Sergen Deveci’nin yer aldığı Katarsis videosunu buradan izleyebilirsiniz ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu