Teknoloji

Eczacıbaşı Yapı Gereçleri’nin sürdürülebilirlik raporu yayınlandı

VitrA, Artema, Intema ve burgbad markaları altında faaliyet gösteren Eczacıbaşı Yapı Gereçleri, 2022 yılında kullandığı elektriğin yüzde 93,4’ünü yenilenebilir kaynaklardan sağladığını açıkladı.

B2press’e göreEczacıbaşı Yapı Malzemeleri CEO’su Özgen Özkan, 2021 baz yılına göre Kapsam 1 ve 2 doğrultusunda toplam karbon emisyonlarını yüzde 38,5, ton ürün başına karbon emisyonlarını ise yüzde 36 oranında azalttıklarını belirterek, yaptığı açıklamada Raporda, “Türkiye 2030 yılı sonuna kadar elektrik tüketimimizin tamamını ürettiğimiz yenilenebilir enerjiden karşılamayı hedefliyoruz.”

Kullanıcıların, çalışmaların çevresel etkilerinin farkında olduklarını ve firmaların bu konuda aldığı aksiyonları giderek daha fazla önemsediklerini belirten Özkan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ağırlıklı olarak suyla çalışan bir dizi çalışmamız var. Kaynakları verimli kullanarak, işlerimizin ömrünü uzatarak ve doğa dostu malzeme payını artırarak çevreye etkisi en düşük olacak işler tasarlamaya ve geliştirmeye odaklanıyoruz. Evlerde, özellikle ortak alanlarda tüketilen su ve elektrik miktarını azaltmak için tasarlanmış akıllı ve yenilikçi ürünler sunuyoruz. Sürdürülebilirliği gündemimizden hiçbir zaman düşürmeden, tüm insanların hijyen ve esenlik ihtiyaçlarını karşılayan çalışmalar geliştirmek için inovasyon ve dijitalleşme konusundaki uzmanlığımızı güçlendirmeye devam edeceğiz.”

ATIKLARIN YÜZDE 87’Sİ GERİ DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Üretimden kaynaklanan atıklarda yaklaşık yüzde 87 oranında geri dönüşüm oranı yakaladıklarını ifade eden Özkan, 80’e yakın enerji verimliliği projesi ile 8.700 MWh karşılığında yıllık enerji kullanımının yüzde 2’sinin sağlandığını ve eşdeğer enerji tasarrufu sağlandığını söyledi. yaklaşık 2.290 hanenin 1 yıllık elektrik tüketimi.

“Sürdürülebilir kaynaklar, toplum ve iş dünyası arasındaki hassas dengeyi korumanın öneminin farkındayız. 2022 yılında Eczacıbaşı Topluluğu ile birlikte çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim alanında bir dönüşüm yolculuğuna çıktık ve sürdürülebilirlik odaklı inisiyatifler geliştirmek için tüm departmanlarda çalışma grupları oluşturarak sürdürülebilirliği tam anlamıyla benimseyen bir kurum kültürünü güçlendirdik.” Bu süreçte kurumun sürdürülebilirlik hedeflerini ve yol haritasını da paylaştığını sözlerine ekleyen Özkan, hedeflerini gözden geçirip güncellediklerini ve hedeflerinin insan, iş ve üretim olmak üzere üç ana başlıkta ele alındığını belirtti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu