Ekonomi

Denizli SGK’da EYT yoğunluğu devam ediyor

Emeklilik yaşı yasasının (EYT) çıkmasının ardından emekli olmayı bekleyen Denizlililer, SGK İl Müdürlüğü önünde yoğunluk oluşturmaya devam ediyor.

Milyonlarca vatandaşın beklediği EYT ile ilgili düzenlemeleri içeren Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu ile 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. ve malzeme oldu. Milyonların merakla beklediği yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından yürürlüğe girdi. EYT’den yaralanan Denizli’li vatandaşlar, sabah saatlerinden itibaren başvuru işlemlerini yaptırmak için SGK yolunu tuttu. Zaman zaman kuyruk yollara taştı ama günler geçmesine rağmen kuyruk devam etti. Yoğunluğun devam edeceğini ifade eden vatandaşlar, hayallerine kavuşacaklarını söyledi.

“Emekliliğime 13 yıl kaldı ama devletimizin sayesinde EYT faydasını gördü”

Yanında emekli olmaya gelen ağabeyiyle emekli olmanın mutluluğunu yaşayan Serap Yıldırım, “1997’de işe girdim, emekli olmama 13 yıl var ama devletimiz sayesinde EYT’den faydalanacağız. , emekliliğin tadını çıkaracağız. Ablamla emekli olmaya geldik.”

Uzun yıllar emekli olmasına rağmen EYT sayesinde erken emekli olduğunu anlatan Sadegül Karınca, “Emekli olmama daha 10 yıl vardı. Erkenden bir mutluluk haberi geldi. Devletimizin sayesinde. İnşallah emekliliğin tadını çıkaracağız. iyi bir yol.”

“EYT’nin çıkması çok iyi oldu”

Emekli olmak için sabahtan beri kızıyla birlikte sırada bekleyen Ramazan Taşa, “EYT’nin çıkması çok uygun oldu. 1996’dan beri çalışıyorum” dedi. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu