Haber

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları iptal edilmedi

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Müdürlüğü Dezenformasyon Çalışma Merkezi, “Cumhuriyet Bayramı kutlamaları iptal edildi” gibi iddiaların doğru olmadığını bildirdi.

Merkezin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, sosyal medyada ve bazı medya kuruluşlarında “Cumhuriyet Bayramı kutlamaları iptal edildi” yönündeki tartışmaların asılsız olduğu vurgulandı.

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Bürosu’ndan, Cumhuriyetin 100’üncü yıl dönümünün “Türkiye Yüzyılı”na yakışan bir coşkuyla kutlanması amacıyla yurt genelinde ve yurt dışında çeşitli etkinlikler düzenleneceği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Türkiye’nin sağlıktan eğitime, teknolojiden savunma sanayine, dış politikadan kültür ve sanata kadar pek çok alanda hızlanan başarısı açıklanacak. Etkinlikler kapsamında Türkiye’nin 100 yıldaki başarıları çeşitli dijital sergilerle anlatılacak” ve teknolojinin son olanaklarını kullanan üç boyutlu gösteriler. 2023 Boğaziçi’nde “Dronlar ve havai fişeklerle görsel bir gösteri yapılacak. Özel ışık gösterilerinin yapılacağı tarihi mekanlarda 100. Yıl Marşı yankılanacak.”

Açıklamada, etkinliklerle ilgili daha fazla bilgiye “www.iletisim.gov.tr/turkce/haberler/detay/baskanligimizdan-cumhuriyetin-100-yilina-ozel-etkinlikte” internet sitesinden ulaşılabileceği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu