Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’na yeni lakap verdi: Ayın 28’inde Bay Kemal Kemal’e yazık Kemal diyeceksin.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerine 8 gün kala Kahramanmaraş’ı ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kent meydanında düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi.

“ASLA YENİDEN MUTLU OLMADIK”

İkinci cinsiyet seçimine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, “Asla rehavete kapılmayız, ikinci turda tek bir vatandaşımız bile kaybetmesini istemiyoruz” diyerek vatandaşları oy kullanmaya çağırdı.

“28’İNDE KEMAL DİYECEĞİZ”

Erdoğan, rakibi Kılıçdaroğlu’nu da suçlayarak, “Biz deprem bölgesinde ülkemizi güçlendirmek ve şehirlerimizi canlandırmak için çalışırken, burada birileri turistik geziye çıkıyordu. Vatandaşlarımızın deprem bölgesindeki tercihleri ​​sandıkta yapıldı. Doğal olarak bu tabloya uygun… Sayın Kemal Kandil’in talimatı bu.”Terör örgütleriyle birlikte bu yolu yürümedi mi? Edes, bu teröristlerle birlikte olanlara oy verecek mi? Ayın 28’inde Bay Kemal Bay Kemal’e üzülerek Kemal diyeceksin.” ifadelerini kullandı.

“Milletimize söylemedik, söz bırakmadılar”

Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: “Kaybettikleri her seçimden sonra milletimize söz söylemediler. Kendi küçük dünyalarında kurdukları Türkiye hayali ile milletin gerçekleri arasındaki farkı görünce yıkıldılar. , yüzlerine bir Osmanlı tokadı olarak indi: “Nefretlerini depremzede kardeşlerimize yönelterek evrensel hainlik tarihinde yeni bir sayfa açtılar. Gençlerinden kadınlarına, emeklilerinden çiftçilerine herkes bu kin ve nefretten nasibini aldı. Görüntülerle ve açıklamalarla saldırdılar.

haber-osmangazi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu