Ekonomi

Crypto.com Hollanda bankasından 3,11 milyon dolar para cezasına çarptırıldı

Hollanda merkez bankası, Hollanda’da gerekli kayıt olmadan faaliyet gösterdiği için sanal varlık borsası Crypto.com’a 2,85 milyon avro (3,11 milyon dolar) para cezası verdi. Kara para aklama ve terör finansmanını önlemeyi amaçlayan Hollanda mevzuatı uyarınca, kripto hizmetleri sağlayan şirketlerin De Nederlandsche Bank (DNB) olarak bilinen merkez bankasına kayıtlı olması gerekiyor.

DNB, Crypto.com’un Hollanda’da sahip olduğu önemli sayıda müşteriyi ve denetim ücretlerinden ve diğer uyum maliyetlerinden kaçınarak elde ettiği haksız rekabet avantajını önemli cezanın nedenleri olarak gösterdi. Ceza Ekim ayında kesilmiş olsa da, merkez bankası kararı Çarşamba gününe kadar açıklamamıştı.

Yorum taleplerine henüz yanıt vermeyen Crypto.com, DNB tarafından belirlenen kayıt gerekliliklerine uymadığı için Hollanda’da düzenleyici işlemle karşı karşıya kalan dijital varlık platformları arasında yer alıyor.

InvestingPro Insights

Crypto.com’un Hollanda’da karşılaştığı yasal zorluklar, değişken kripto para piyasasında uyumluluğun öneminin altını çiziyor. InvestingPro’dan alınan gerçek zamanlı verilerin analizi, Crypto.com (CRCW) için potansiyel yatırımcıların dikkate alması gereken birkaç kritik finansal ölçütü ortaya koyuyor:

  • Şirketin piyasa değeri şu anda 2,11 milyon USD gibi mütevazı bir seviyede bulunuyor ve bu da daha geniş pazardaki büyüklüğünü yansıtıyor.
  • 2023’ün 3. çeyreği itibarıyla son on iki ay için -0,59’luk negatif Fiyat/Kazanç (F/K) oranına sahip olan Crypto.com, bu süre zarfında kârlı olmamıştır.
  • Firmanın geliri, 2023’ün 3. çeyreği itibarıyla son on iki ayda -%33,85’lik bir büyüme oranıyla düşüş göstererek ticari faaliyetlerinde potansiyel zorluklara işaret etti.

Crypto.com için InvestingPro İpuçları, şirketin ciddi mali sağlık endişeleriyle boğuştuğunu gösteriyor:

  • Şirket önemli bir borç yüküyle faaliyet gösteriyor ve uzun vadeli sürdürülebilirliğini etkileyebilecek şekilde hızla nakit tüketiyor.
  • Buna ek olarak, Crypto.com’un hisse senedi fiyatı sadece geçen hafta -%29,41’lik keskin bir düşüşle yüksek dalgalanma yaşadı, ancak aynı zamanda geçen ay% 40,0’lık güçlü bir getiri gördü ve bu da hisse senedinin öngörülemeyen doğasını gösteriyor.

Crypto.com’un finansal verilerini daha derinlemesine incelemek ve CRCW hakkında daha fazla InvestingPro İpucuna erişmek isteyen okuyucular için InvestingPro’yu ziyaret edin. Şirketin performansı ve görünümü hakkında daha fazla bilgi sağlayabilecek 15 ek ipucu mevcuttur. Yatırım araştırmalarınızı değerli veri ve analizlerle zenginleştiren InvestingPro aboneliğinde %20’ye varan indirim elde etmek için INVTROZEL1A kupon kodunu kullanmayı unutmayın.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu