Haber

Bülent Ecevit’in ölüm yıldönümü törenle anıldı

ESKİ Başbakan Bülent Ecevit, ölümünün 17. yıl dönümünde Devlet Mezarlığı’ndaki mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Bülent Ecevit’in vefatının 17. yıl dönümünde Devlet Mezarlığı’ndaki mezarı başında tören düzenlendi. Törene Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, partililer ve vatandaşlar katıldı. Ecevit’in mezarına çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve dua okundu. DSP Genel Başkanı Aksakal, Ecevit’in tüm hayatını alın teriyle ekmeğini kazanan onurlu insanların mücadelesine adadığını belirterek, “Sayın Onursal Başkanım, Sayın Başbakanım, her defasında bıkmadan usanmadan tekrarladığımız gibi, Atatürk’ün izinde ve sizin öğretilerinizle yürümeye devam edin.” “38 yıl önce Demokratik Sol Parti’yi kurduğunuzda öngörüleriniz bugün de aynı gerçektir” dedi.

İnandıkları hedefe kararlılıkla yürüdüklerini vurgulayan Aksakal, “3 Aralık’ta gerçekleştireceğimiz 12. Olağan Kongremizle güveninizi daha da ileriye taşıyacağız. Varlığımızı tehdit olarak görenlere saygı duymuyoruz. Bize ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar, varlıklarını sürdürecekler.Her sıkıntıya düştüklerinde Atatürk’ü siyasetlerine alet edenler, bu “Onlar her sıkıntıya düştüklerinde sizin ipinize tutunmaya çalışıyorlar. Doğru olduğunu bildiğimiz yolda tutarlılığımızla sonsuza kadar ilerleyeceğiz. Güveninizi en üst düzeye taşımak için tüm gücümüzle çalışacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu