Haber

Başakşehir’deki yangın İBB Meclisi’nde gündeme geldi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nde Başakşehir İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 6 katlı iş merkezinde 70 saatte söndürülen yangın gündeme geldi.
İBB Meclisi Haziran ayı toplantısının dördüncü oturumu, Meclis 2. Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Kalaycı başkanlığında Saraçhane’deki belediye binasında gerçekleştirildi.
Soru önergesi için söz alan AK Parti Milletvekili Kübranur Uslu, 10 Haziran’da Başakşehir’de bir iş merkezinde çıkan yangının 4 gün sürdüğünü hatırlattı.
Bölge sakinlerinin ifadeleri ile yangının ilk anlarına ait fotoğraf ve görüntülere değinen Uslu, “(Videolar) Yangının küçük bir noktadan başlayıp geç kalınması nedeniyle büyük bir felakete dönüştüğünü gösterdi. yetersiz müdahale. TOMA’lar yangının söndürülmesine destek olmak için İtfaiye’ye eşlik etti. Ancak şehrimizden günlerce duman yükselmeye devam etti.” söz konusu.
Uslu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yangının dördüncü gününde bölgeye gittiğini ve ziyareti sırasında vatandaşların tepkisiyle karşılaştığını belirtti.
İmamoğlu’nun yangını yaşayan bir vatandaşın yansımasına alaycı tepki vermesinin makamının sorumluluğuyla çelişen yeni bir olay olarak kayıtlara geçtiğine işaret eden Uslu, “Ayrıca İBB Başkanı’nın kendi hesabından veya kendi hesabından herhangi bir yanıt gelmemiştir. 4 gün süren yangınla ilgili İBB’nin kurumsal Twitter hesabından, “Mesaj bile yayınlanmadı. Bütün bu kayıtsızlığı garip bulduğumuzu, İstanbul’un ek iş değil asli görev olduğunu İBB Başkanına bir kez daha hatırlattığımızı Meclisimizin ve kamuoyunun bilgisine sunarız.”
Uslu, konuşmasının devamında yangına ilk müdahalenin ne zaman ve hangi ekipmanla yapıldığını, yangının 4 gün sürmesinin sebebini ve yangın söndürme süreçlerinde ihmallerin yapıldığını, yangınla ilgili tutanak tutulup tutulmadığını sordu. konu ve sorumlular hakkında resmi bir değerlendirme yapılıp yapılmadığı.
AK Parti’den Uslu’nun önergesi oturumda oybirliğiyle kabul edildi.

sindirgi-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
ümraniye evden eve nakliyat
Başa dön tuşu