Teknoloji

Apple’a Göre iPhone 14 Kullanıcılarının %99’u Telefondan Memnun: Ancak Bu Oran İstatistiki Olarak İmkansız…

Üçüncü taraf araştırma şirketi 451 Research tarafından yapılan iPhone 14 memnuniyet anketinde Kullanıcıların %99’uiPhone 14’ten memnun olduğu ortaya çıktı.

Ancak bu araştırmayı kapsayan kişiselleştirilmiş ürün tavsiye platformu PerfectRec’e göre böyle bir istatistik imkansız. PerfectRect editörü Wally Nowinski’nin açıklamalarına göre istatistiksel olarakDünyada hiçbir ürün %99 memnuniyet oranına ulaşamaz.

Apple’ın cesur iddiası istatistiksel olarak imkansız.

Üçüncü taraf bir araştırma şirketi olan 451 Research’e atıfta bulunan Apple, iPhone 14 müşterilerinin %99’unun memnuniyet derecesine sahip olduğunu iddia etti. iPhone 14 gerçekten harika bir telefon olabilir, ancak PerfectRec’e göre istatistiklere bakıldığında %99 memnuniyet neredeyse imkansız.

Mükemmel Kayıt; Ankete katılan herkes iPhone kullanmaktan gerçekten keyif alıyor olsa bile, geleneksel anket yöntemlerini kullanarak. oybirliğine yakın bir memnuniyet bulmakHerkesin memnun olduğu bir senaryoda bile insanların yüzde birkaçının soruyu anlamamasının veya yanlış cevap vermesinin pek olası olmadığını söylüyor.

Ayrıca iPhone 14’ün %99 memnuniyet oranına sahip olduğu iddiası doğru olsaydı bu istatistik doğru olurdu. tüm zamanların en iyisive hatasız olmayan en tanınmış işi olduğu anlamına gelir ve bağımsız araştırma ve anket şirketlerinin memnuniyet verileri arasında oldukça fark vardır.

pehlivankoy-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu