Haber

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ: ‘Belediye Başkanlığı’nı da adım adım gezeceğiz’

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, milletvekilliği döneminde olduğu gibi belediye başkanlığı yıl dönümünde de şehrin her karışını gezeceğini belirterek, “Bu kardeşiniz nasıl olur da” dedi. Milletvekili olarak Bornova’yı, Bayraklı’yı, Karşıyaka’yı, Konak’ı adım adım ziyaret edecek misiniz?” Bütün ilçeyi gezdiğini gördüysek, belediye başkanının makamını da adım adım gezeceğiz. Aldığımız taleplerle ilgili olarak daha önce talepkar durumdaydık. Yönetici pozisyonunda değildik. Bize bir talep geliyordu. Bu isteği birinden istememiz gerekiyordu. Allah’ın izniyle yürütme makamı olarak talepleri bizzat analiz ettiğimizi net bir şekilde anladık. “Göreceksin” dedi.

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, seçim faaliyetleri kapsamında Bayraklı ilçesinde sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Toplantıya AK Parti Bayraklı Belediye Başkanı adayı Bilal Kırkpınar’ın da aralarında bulunduğu partililer de katıldı. Dağ, İzmir halkıyla, STK’larla, derneklerle her zaman farklı vesilelerle bir araya geldiklerini belirterek, “Bazen milletvekili olduk. Bazen milletvekili adayı olarak sizlerle sohbet ettik. Bazen de Genel Başkan Yardımcısı olduğumuz dönemde sizlerin yanındaydık. Bir talep. Ya telefonla konuştuk ya da ziyaret ettik. Talepleri karşılamaya çalıştık. Çaba gösterdik. Bunu söylüyorum. Hamdolsun 12 yıllık parlamento döneminde 3 yıllık iktidarı sonuna kadar savunduk. 12 yıldır bu şehrin her yerinde izimiz vardı. Bayraklı’nın 23 mahallesinde gitmediğimiz yer kalmadı herhalde. Her mahallede en az 50 kişi var. Biz oradaydık. 100 kere. İnsanların hayatlarına dokunmaya çalıştık. Eğer bizden bir istek olsa çözüm bulmaya çalıştık. Belki hepsini çözemedik. Belki hepsinden sonuç alamadık. Ama bu anlamda , biz bu çabalarımızı samimiyetle hayata geçirmeye çalıştık, bu da sizin sayenizde, buna şahit olan çok kardeşimiz var. Geçmiş açısından bu bizim için yeterli. Bu geçmiş, bundan sonraki sürecin kefaretidir. Yani bir şey söylüyorsun. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunuzda bazı sözler veriyorsunuz, iz bırakacağınızı söylüyorsunuz. ‘Bırakmak istediğiniz bu iz için imzanız ve kefaretiniz nedir?’ “En bariz kefaretimiz 12 yıllık geçmişimiz ve sizlersiniz” dedi.

ÇÖZÜM BULDUĞUMUZU NET BİR ŞEKİLDE GÖRECEKSİNİZ.

Yeni bir yola çıktıklarını belirten Dağ, “Artık yeni bir sürece giriyoruz. Bu sürecin İzmir için gerekli ve elzem olduğu açık. Bugüne kadar STK’larla ister istemez iletişim halindeydik. Vatandaşız, meslek kuruluşuyuz, bunu önümüzdeki dönemde de net olarak bilin.” Bu iletişim devam edecek. Genel olarak şunu söylüyorum. İnşallah 1 Nisan’da bu kardeşiniz, çocuğunuz bu şehrin ‘güvenilir adamı’ olduğunda onu yaklaşık 3-5 ay boyunca sokaklarda görmeyeceksiniz. Çünkü brifing alma misyonumuz olacak. Ama bundan sonra bu kardeşiniz bu şehrin ‘güvenilir adamı’ olacak. Milletvekili olarak nasıl Bornova’yı, Bayraklı’yı, Karşıyaka’yı, Konak’ı ve 30 ilçeyi adım adım gezdiğini gördük, belediye başkanlığında da adım adım gezeceğiz. Daha önce aldığımız taleplerde talep eden konumdaydık. Yönetici pozisyonunda değildik. Bize bir talep geliyordu. Bu isteği birinden istemek zorunda kaldık. Allah’ın izniyle bizzat yönetici pozisyonunda analiz ettiğimizi açıkça göreceksiniz. İçeride STK’lar ve muhtarlarla toplantı yaptığımızda büyükşehir bürokratlarının burada sağımızda ve solumuzda olduğunu gördük; İZSU ile sorunu olanın doğrudan bürokrata anlatacağını, ESHOT ile talebi olanın ise doğrudan bürokrata anlatacağını hep birlikte göreceğiz ve çözüm üreteceğiz. Bunlara çok ihtiyacımız var. Bunlar olması gereken şeyler. Bunları konuşurken utanıyorum. Utandığım şeylerden biri de toplantı salonuna giderken asansörden inerken Diş Hekimleri Odası’nın bizi davet etmesiydi. Bizi 15 diş hekimi karşıladı. Size ideolojik olarak karşı olduklarını söylediler. Ne isterlerse söz vermelerini istediğimde bize ‘şehri temizleyin’ dediler. Bu söz mümkün değildir, olamaz. Bunu aslında yapacağız. Bunların hepsinin kısa sürede çözüleceğini hep birlikte göreceğiz” dedi.

Menemen’de açıkladığı ilk somut vaat olan otobüs binişlerinde ’90 dakika uygulaması’nı yeniden hayata geçireceklerini kaydeden Dağ, “İlk analiz edeceğimiz şey bu olacak. Önümüzdeki dönemde ne olacaksa bunun takipçisi olacağız. İzmir genelinde vatandaşlarımızın beğenisine sunuyoruz. Önümüzdeki dönemde projelerimizi ve sözlerimizi sizlerle paylaşacağız. Oylarınız sizin olacak.” “İlgileniyoruz” dedi.

AK Parti Bayraklı Belediye Başkanı adayı Bilal Kırkpınar ise, “Bir hayalimiz var. İlk yılımızın sonunda bize oy vermeyen, oy vermeyi dahi düşünmeyen hemşehrilerimiz ‘Ben hiç oy vermedim. Aslında ben de oy verdim’ dediler. Kazanmamaları için çok uğraştık ama çok şükür kazandılar, “Bu bizim en büyük hedefimiz ve idealimiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu