Haber

46 yıl hapisle aranan ‘karnaval çetesi’ üyesi İzmir’de yakalandı

‘Karnaval çetesine’ üye olduğu iddia edilen ve 46 yıl hapis cezasıyla aranan kişi İzmir’de yakalandı.

İzmir’de Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü Yunus ekipleri, geçtiğimiz çarşamba günü saat 15.30 sıralarında bir araçtan şüphelendi. Kovalamacanın ardından polis ekipleri şüpheli aracı Kasımpaşa ışıklarında durdurdu. Aracın çalıntı ve arandığı, araçtaki şüphelilerin SY ve K.Ç olduğu, GBT sorgusunda olumsuz bir durumun bulunmadığı belirlendi. Daha sonra polis ekipleri araçta bulunan kişilerden şüphelenerek kimliklerini tekrar kontrol etti. Kimlik kontrolü sırasında; Kimliği KC Şüphelinin ehliyetinin geçersiz olduğu ve gerçek adının MY olduğu anlaşıldı.

Çeşitli kabahatler için çağrı kaydı

Öte yandan ‘karnaval çetesine’ üye olduğu iddia edilen MY isimli şüphelinin GBT sorgusunda; Resmi evrakta sahtecilik, bilişim sistemlerini, banka veya kredi kuruluşlarını araç olarak kullanarak dolandırıcılık, sahte para kullanarak menfaat sağlama suçlarından toplam 46 yıl 9 ay 5 gün hapis cezasıyla arandığı belirlendi. banka veya kredi kartları.

Ayrıca SY isimli şüphelinin, eşi MY’ye ait 7 SIM kartı da polis ekiplerine teslim ettiği belirtildi. Şüpheliler gerekli işlemlerin yapılması için Menemen Polis Merkezi’ne teslim edildi.

‘Karnaval Çetesi’

‘Karnaval çetesi’ olarak bilinen çete, 2008 yılında internet üzerinden gönderdikleri virüs programlarıyla 2 bin kişinin çeşitli bankalardaki hesaplarına el koyma suçundan çökmüştü. Şebekenin 7 milyon lira kâr elde ettiği ve parayı Rio Karnavalı’na harcadığı da öğrenildi. – İZMİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu