Haber

15 İsrail Askeri Kargo Uçağı, İsrail’den Sahra Hastanesi İnşa Etmek ve Yüzlerce Ton Yardım Malzemesi Getirmek İçin Kalkış Yaptı Türkiye’ye Geldi

İsrail’in Ankara Büyükelçiliği, Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından İsrail ordusuna ait 15 kargo uçağının sahra hastanesi kurmak ve Türkiye’deki deprem bölgelerine yardım malzemesi taşımak üzere Türkiye’ye geldiğini duyurdu.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 Şubat’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından yurt içi ve yurt dışından destek sürüyor.

İsrail’den yola çıkan arama kurtarma ekipleri, 7 Şubat akşamı deprem bölgelerindeki kurtarma çalışmalarına katıldı. İsrail’in Ankara Büyükelçiliği, dün akşam İsrail’den 15 askeri kargo uçağının Türkiye’ye ulaştığını bildirdi.

Büyükelçiliğin resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada; “Deprem bölgesine sahra hastanesi kurmak için arama kurtarma uzmanları, tıp doktorları, doktorlar, hemşireler ve sağlık görevlileri dahil 230 kişilik İsrail Savunma Kuvvetleri acil yardım ekibi ve yüzlerce ton malzeme taşıyan 15 İsrail askeri kargo uçağı geldi. Bu akşam Türkiye’deyiz. Size teşekkür eder, kolaylıklar dileriz.”

Enkaz altında kalan vatandaşları kurtarma çalışmaları sahada devam ederken; İsrail Büyükelçiliği, “400’den fazla İsraillinin görev aldığı ‘Zeytin Dalı’ yardım timi, İsrail sivil toplum kuruluşlarından yüzlerce gönüllü, 15’ten fazla yardım taşıyan uçak ve İsrail halkımızla yanınızdayız. kalpler Türk milleti, Türkiye ile atıyor.”

avcilar-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu