Haber

10’u depremden etkilenen 12 bin 700 sağlık personeli isteğe bağlı yer değiştirmeyle atanacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, isteğe bağlı yer değiştirme kurası ile 71 ilden Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen 10 il için 12 bin 700 atama yapılacağını bildirdi.

Koca, sosyal medya hesabından “depremden etkilenen 10 ilden birinde hizmet için gönüllü yer değiştirme çekilişi” ile ilgili açıklama yaptı.
Bakan Koca, depremden etkilenen Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa için 71 ilden isteğe bağlı yer değiştirme kurası ile 12 bin 700 atama daha yapılacağını belirterek, şu bilgileri paylaştı:
“İsteğe bağlı atamaların 1881’i uzman tabip, 249’u tabip, 146’sı uzman diş hekimi, 232’si diş hekimi, 81’i eczacı, 4 bin 255 hemşire, 1302’si ebe, 4 bin 24’ü sağlık memuru ve teknisyeni olmak üzere 530’u diğer gruplarda yer alan sağlık personelidir. Başvurular Sağlık Bakanlığı Randevu ve Yer Değiştirme Yönetmeliği çerçevesinde İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Kuraları için Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacak olup, son gün 15 Mart.”
Fahrettin Koca, yerleştirmelerin 30 Mart’ta noter huzurunda gerçekleştirileceğini belirterek, “Yerleştirmelerde öncelik sırasıyla hizmet puanı ve hizmet süresi yüksek olan personele verilecek. Tercih, bu belgeye sahip olanlar arasında kura ile belirlenecek. aynı hizmet puanı ve hizmet süresi.” sözünü kullandı.
Bakan Koca, “https://pbs.saglik.gov.tr” adresinden detaylı bilgi alınabileceğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu